Alpinistyka

Atrakcje linowe
alpinistyka

Miasteczka linowe

Wysoko nad ziemią nasze serca biją szybciej. Tym bardziej gdy wykonujemy tam niecodzienne aktywności. Realizujemy kompleksowe miasteczka linowe obfitujące w różnego rodzaju mosty linowe, zjazdy linowe, przeszkody na wysokości itp. Miasteczka linowe to długie godziny emocjonującej zabawy. Uczestnicy przez cały czas otoczeni są służącymi radą instruktorami. Ponadto, również nieustannie ich poczynania asekurowane są niezawodnymi systemami bezpieczeństwa. Tak więc każdy potencjalny upadek skończy się jedynie na mieszance adrenaliny, emocji i śmiechu. Atrakcje linowe to niezwykle wysmakowany sposób aktywnego spędzania czasu.

alpinistyka

Tyrolka

Jest to jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji linowych. Zjazd zaczyna się na wysokości kilku - kilkunastu metrów i biegnie ku ziemi wzdłuż ukośnie naciągniętej liny. Uczestnik atrakcji jest wpięty do owej liny za pomocą specjalistycznego sprzętu, który umożliwia wykonanie dynamicznego zjazdu po opisanym torze.

teleturniej

Ścianka wspinaczkowa

Wspinaczka skałkowa to niezwykle wciągająca atrakcja. Wspinacz wyposażony w sprzęt specjalistyczny, asekurowany liną pokonuje skalne przeszkody na sztucznej ściance wspinaczkowej. Atrakcja jest tym bardziej emocjonująca, że wspinaczka często obfituje w tzw. odpadnięcia, które oczywiście są asekurowane przez instruktora. Mimo to świadomość, że nasze zdrowie chroni niezawodny system asekuracyjny nie zmniejsza buzujących we wspinaczach emocji. Polecamy ta atrakcję zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.alpinistyka

Mosty linowe

Fantastyczna i jednocześnie całkowicie bezpieczna atrakcja stanowiąca nie lada test własnych umiejętności opanowania strachu i emocji. Rozpięte wysoko nad ziemią mosty linowe (możliwe różne typy konstrukcji np. dwużyłowe, typu V) stanowią przeszkodę do pokonania. W trakcie przechodzenia po moście koniecznym jest opanowanie strachu przed wysokością, irracjonalnej (zabezpieczenia) aczkolwiek silnej obawy o niestabilność konstrukcji i niepewność panowania nad sytuacją. Trening opanowania tak dla ruchów ciała jak i dla działania psychiki w warunkach silnych emocji.

alpinistyka

Skrzynki

Jedna z najbardziej emocjonujących konkurencji linowych. Uczestnik zaopatrzony w linę asekuracyjną buduję kolejne segmenty wieży, jednoczesnie wspinając się na nią. Wieża ta jednak nie należy do najstabilniejszych konstrukcji. Z tego powodu ważna jest ostrożność w wykonywanych ruchach i dobry zmysł równowagi. Po ułożeniu wszystkich elementów uczestnik wchodzi na szczyt wieży po czym oddaje emocjonujący skok przed siebie. Przy oddawaniu skoku wieża zawala się z wielkim impetem a uczestnik zostaje "złapany" systemem asekuracyjnym. Zdarza się, że do zawalenia dochodzi w trakcie budowy - dzięki czemu emocję rosną jeszcze bardziej.

teleturniej

Sieć wspinaczkowa

Przedmiotem atrakcji jest gigantyczna, wisząca sieć z lin przypominająca wyglądem pajęczynę. Uczestnicy po zaopatrzeniu w sprzęt asekuracyjny, rozpoczynają wspinaczkę po sieci. Asekurowani są przez... kolegów z pracy. Element ten powoduje powstaniem więzów zaufania pomiędzy pracownikami. W ramach konkurencji można zrealizować wyścig po sieci przedstawicieli dwóch przeciwnych zespołów, gdzie wspinające się osoby są asekurowane przez kolegów z drużyny. Oczywiście każdy ze wspinaczy jest wyposażony w dodatkową linę asekuracyjna obsługiwaną przez instruktora alpinistyki (na wypadek gdyby siła lub umiejętności zespołu zawiodły :-)alpinistyka

Zjazdy z wysokości na linie

Chyba każdy z nas widział filmy ze scenami, podczas których grupa komandosów zjeżdża na linach z helikoptera czy wysokiego budynku. Dzięki zastosowaniu bezpiecznej techniki zjazdów linowych oferujemy Państwu sposobność doświadczenia tego typu atrakcji. Uczestnik wyposażony w specjalistyczny sprzęt, pokonuje naturalny odruch obronny organizmu i opuszcza się z wysokości. Proponowane przez nas zjazdy mogą odbywać się z wysokich budynków, drzew, skał, gór, wąwozów, kanionów, a nawet z helikoptera czy balonu.

alpinistyka

Drabinka speleo

Wyobraź sobie pnące się ku niebu cienkie kominy fabryk. Na każdym z takich kominów zamontowana jest cienka drabina dla zespołów serwisowych. Osoba korzystająca z takiej drabinki czuje nie lada emocje. Pragniemy zapoznać Państwa z podobna atrakcją. Symulujemy opisaną sytuację przy pomocy drabinki speleo - wąska, ruchoma (drabina sznurkowo, metalowa) konstrukcja - używana również w czasie desantów z helikopterów wojskowych. Podobnie jak w innych atrakcjach linowych i tutaj należy zmiezyc się z lękiem i niepewnością odczuwana wraz ze wzrostem wysokości oraz strachem związanym z sytuacją extremalną (choć irracjonalnym ze względu na doskonałość zabezpieczeń).

teleturniej

Wisząca belka

Wysoko nad ziemia zawieszona została długa belka. Konstrukcja ta nie jest zbyt szeroka (wystarcza jedynie na zmieszczenie w jej szerokości jednej stopy). System linowy mocujący konstrukcje umożliwia jej dynamiczne 'przyruchy', np. spowodowane powiewami wiatru lub samymi ruchami uczestnika atrakcji. Uczestnik wchodzi na jeden koniec belki i pokonuje jej całą długość starając się zachować równowagę. Atrakcja jest bardzo emocjonująca, trenuje opanowanie nad własnym ciałem i myślami i jednocześnie jest całkowicie bezpieczna.alpinistyka

Slack line

Slackline (ang. slackline - luźna linia) – dyscyplina sportowa polegający na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3,0 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami (drzewami, skalnymi turniami) na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów.

alpinistyka

Loty na linie

Uczestnik atrakcji po wpięciu do systemu linowego jest przygotowany do odbycia lotu. Lot zakłada dwie fazy: 1 - swobodne spadanie, 2 - przejście od swobodnego spadania do ruchu wahadłowego. Niezwykle emocjonująca atrakcja porównywalna poziomem odczuwanych emocji ze skokami bungee.Zadzwoń +48 608 304 248 lub napisz recon@motywacja.com.pl

i zamów atrakcje linowe Zapraszamy
Nie znalazłeś na tej stronie usługi, której szukasz? NIC STRACONEGO! Skontaktuj się znami i powiedz czego szukasz?
+48 608 304 248, +48 608 610 248, recon@motywacja.com.pl
Zainspiruj nas swoim pomysłem abyśmy mogli przygotować dla Ciebie oferę idealnie odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.