Team building

Budowanie zespołu
Team building

Team building... budujemy zespół

Team building to rodzaj szkolenia opartego na konkurencjach wymuszających współpracę całej grupy. Szkolenia TEAM BUILDING stały się popularną formą kształcenia. Korzystają z nich zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa. Organizowane są w celu wytworzenia wśród pracowników atmosfery pracy zespołowej, integracji, modyfikacji zachowań i postaw. Ponadto założeniem ich jest motywowanie do lepszej, efektywniejszej pracy oraz kształtowanie konkretnych umiejętności.

Team building

IntegracjaDrogą do efektywności

Na całym świecie poddaje się zespoły współpracowników spotkaniom integracyjnym (team - building'owym) Jest to najlepszy sposób na diametralne zwiększenie SPOISTOŚCI GRUPY ! W grupie o dużej spoistości doskonale funkcjonuje komunikacja, podział ról, efektywność pracy.

Team building

Spoistość grupyDążenie do doskonałości

Spoistość grupy jest to stopień w jakim członkowie danej grupy są wobec niej lojalni oraz zaangażowani w jej sprawy. Grupa, charakteryzująca się dużym stopniem zespolenia, odznacza się wzorową współpracą pomiędzy jej członkami, wzajemnym wspieraniem się, zaufaniem oraz wspólnym, niezwykle skutecznym dążeniem do realizacji założonego celu. Często w zespołach można zaobserwować brak omawianej jedności. Pracują one w środowisku, w którym występuje deficyt wewnętrznej koordynacji. Członkowie zespołu nie udzielają sobie pełnego wsparcia. Sytuacja ta może prowadzić do trudności w realizacji wyznaczonych zadań.Team building

Zacieśnione więziŁatwiejsza codzienność w pracy

Grupa pracowników składa się z jednostek mających wspólny cel ale często odmienne poglądy na sposób jego realizacji. Dlatego też proponowane są spotkania integracyjne ukazujące płaszczyznę porozumienia. Podczas takich zajęć uwidacznia się fakt, że sukces ogółu zależy od współpracy pojedynczych osób. Konkurencje proponowane przez nas, konstruowane są w sposób jednoczący poszczególne jednostki i sprawiający, że uczestnicy stają się od siebie współzależni.

Team building

Sporty ekstremalneStymulacja procesu integracji

W spotkaniach integracyjnych o charakterze team - buildingowym, jako formę rekreacji, używa się elementów sportów ekstremalnych. Dzieje się tak, gdyż symulują one sytuacje trudne, pozornie niebezpieczne, których większość ludzi automatycznie stara się unikać. Grupa postawiona przed faktem wykonania zadania, bazującego na sportach ekstremalnych, jest poddawana symulacji sytuacji (biznesowych), wymagających radzenia sobie ze stresem, lękiem i adrenaliną. Firma RECON działa w obrębie integracji grupowej, zespołowej. Dzięki szerokiej ofercie programowej, realizuje zadania na najwyższym poziomie. Współpracując z wykwalifikowaną kadrą, dostarcza swoim klientom pośrednich bodźców, niezbędnych do osiągnięcia celu.

Team building

Konsolidacja i jednośćTrwałe relacje w grupie

Instruktorzy i trenerzy stanowiący outsider'ów względem grup mają za zadanie pokazać uczestnikom ich słabe i mocne strony, zmotywować, zdopingować, i ostatecznie poddać pozytywnej ocenie. Proces ten, określony jako dążenie grupy do uznania i pochwał osób „z zewnątrz”, generuje ową jedność. Motywacja stymulowana oceną outsider’a nie dopuszcza możliwości utraty uznania, lecz daje jeszcze lepsze wyniki wykonywanych zadań. Częstotliwość i różnorodność wzajemnych kontaktów pomiędzy członkami zespołu umacnia tworzącą się więź.Team building

Wspólny wynikIndywidualny sukces

Członkowie grupy realizując zadania szkolenia, krok po kroku odkrywają potrzebę wzajemnego wspierania, co za tym idzie - istotę integracji. Liczy się tutaj wynik wspólnych działań a nie pojedynczej osoby. Wyjazdy "team building" odbywają się przy współpracy psychologów i trenerów.

Team building

Nauka współdziałaniaIstotna i potrzebna

Szkolenia TEAM BUILDING stały się popularną formą kształcenia. Korzystają z nich zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa. Organizowane są by stworzyć wśród pracowników atmosferę pracy zespołowej. Zintegrować ludzi, zmienić zachowania i postawy. Zmotywować do lepszej efektywniejszej pracy lub nauczyć konkretnych umiejętności.

Team building

PodsumowującCelem team building jest:


  • Zbudowanie nowego zespołu
  • Usprawnienie pracy zespołu
  • Rozwijanie nabytych umiejętności (komunikacja, zarządzanie itp.)
  • Integracja firmy
  • Utrzymanie motywacji pracowników podczas różnych zmian w firmie
  • Budowanie pozytywnych relacji z klientem
  • Rekreacja i motywacja


PROPOZYCJE scenariuszy integracyjnychTeam building

Turniej drwalaZmagania pogromców drewna

Kolejna propozycja tematycznej zabawy outdoorowej. Uczestnicy imprezy podzieleni na grupy rywalizują w zadaniach wymagających, współdziałania, błyskotliwości, sprawności fizycznej, sprytu. Wszystkie zadania związane są z obróbką drewna, a w ramach tego turnieju uczestnicy turnieju wezmą udział w następujących konkurencjach: Piłowania pala ręcznymi piłami typu ”moja-twoja”, bieg w gumowcach czy rzut palem na odległość.

Team building

Turniej SiłaczyStrong Man

Alternatywą dla turnieju integracyjnego jest typowo męski turniej siłaczy Strong MAN. Turniej, choć z przymrużeniem oka, jest wzorowany na popularnych zawodach siłaczy. W ramach zmagań firmowi koledzy będą walczyć o niebagatelny tytuł Samca Alfa, który zagwarantuje zwycięzcy bezterminowy szacunek ze strony kolegów i zniewalający podziw ze strony Pań! Turniej prowadzony jest przez konferansjera, dzięki czemu staje się wielkim show i pełnym zabawy widowiskiem.Team building

Turniej integracyjnyTeam building i widowisko w jednym

Zwariowany turniej integracyjny przejawiający się w zmaganiach dwóch rywalizujących zespołów. Charakterystyka zabawy generuje element integracji wewnątrz zespołowej oraz zjawisko rywalizacji skutkujące wysoką dynamiką i humorystyką przeprowadzanych zawodów. Turniej dostarcza śmiechu zarówno uczestnikom jak i kibicom wydarzenia. W trakcie turnieju rozegrany zostanie ciąg konkurencji integracyjnych. Nie jest tajemnicą, że w turnieju zwycięży zespół, którego członkowie są ze sobą zgrani w większym stopniu. Turniej prowadzony jest przez konferansjera, dzięki czemu staje się wielkim show i pełnym zabawy widowiskiem.Zadzwoń +48 608 304 248 lub napisz recon@motywacja.com.pl

i zamów fantastyczną imprezę integracyjną typu team building Zapraszamy
Nie znalazłeś na tej stronie usługi, której szukasz? NIC STRACONEGO! Skontaktuj się znami i powiedz czego szukasz?
+48 608 304 248, +48 608 610 248, recon@motywacja.com.pl
Zainspiruj nas swoim pomysłem abyśmy mogli przygotować dla Ciebie oferę idealnie odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.